Relacja z premiery filmu Planeta Singli 2

W zeszły poniedziałek dzięki Movies Room pojechaliśmy porozmawiać z aktorami tworzącymi ten znany już wszystkim projekt – serię Planeta Singli. Całość wyszła całkiem przyzwoicie, zapraszam do krótkiej relacji.

Udałem się tam wraz z Janem Wasilewskim i Łukaszem Kołakowskim z MR, którym serdecznie dziękuję za wspólnie spędzone przeżycie. Co raziło nas na samym początku, to właśnie wszechobecny chaos, rozgardiasz niepozwalający normalnie funkcjonować całemu procesowi wywiadów. Przybyło wiele portali i czołowych stacji telewizyjnych, zdobywającymi przewagę i pierwszeństwo nad resztą ekip – w tym nas. Jednak dzięki zaangażowaniu, udało się nam zrobić przynajmniej planowaną część.

Zaczęliśmy od Karola Strasburgera, stanowczego i obytego w rozmowach faceta. O samej Familiadzie nie porozmawialiśmy, ale usłyszeliśmy trochę o jego roli i jaka ona tak naprawdę jest. Resztę wywiadu znajdziecie tutaj.

Tak jest to celowo ułożone, ponieważ mój dyrektor, jest postacią niedzisiejszą, trochę taki démodé. Facet starej daty w za dużych ubrankach, nie z tego okresu. Być może ktoś będzie to utożsamiał ze mną, bo to tak bywa, że czasem ludzie tak mówią, że Karol tak chodzi źle ubrany. Gram troszkę siebie, a troszkę nie siebie. Nie, ta postać jest dość mocno odbiegająca ode mnie prywatnie.

Dzięki staraniom i walce o swoje dotarliśmy również do Macieja Stuhra; okazał się być miłym człowiekiem, starającym się wciąż zachować powagę (była to przecież premiera filmu, w który bardzo wierzył!). Opowiadał o zmianach w postaci Tomka Wilczyńskiego, dlaczego pokłada nadzieję w tym projekcie i dlaczego takie kino stworzyć trudniej od artystycznego. Cały wywiad ze Stuhrem tutaj!

Jeśli tę pierwszą kończysz na białym koniu, zakutym w żelastwo, to już nic nie będzie takie samo. Konsekwencje tych wydarzeń są dla mojego bohatera tragiczne. Zostaje uziemiony przez niewiastę, jednak tak łatwo się nie poddaje.

Premiera Planety SIngli 2
Fot. Jan Wasilewski

Na sam koniec trafiliśmy na Piotra Głowackiego, chętnie opowiedział nam o postaci Marcela i paru innych mniej ważniejszych kwestiach. Kolejny udany pobyt w Warszawie związany z wywiadami i mam nadzieję, że nie ostatni. A wy, wybierzecie się na Planetę Singli 2? Jeśli dalej się wahacie, koniecznie przeczytajcie recenzję Łukasza!

Sprawdźcie również: Recenzja filmu Juliusz

Sprawdźcie również: Przemyślenia z filmu Kler

 

Zdjęcie tytułowe: Kadr z filmu Planeta Singli 2/Maciej Zdunowski – Gigant Films

 

Avatar

Jan Tracz

Studiuje filmoznawstwo na uczelni King's College w Londynie. Aktualnie pisze dla Film.org.pl. Współpracuje z portalem Movies Room, publikował dla Filmawki. Kupuje w kinie wszystko, co jest choć trochę ckliwe, przegadane lub osobliwe. Nie pogardzi zabawą formą i łączeniem gatunków albo dobrym akcyjniakiem. Fan stylistyki Daviesa, opowieści Linklatera, humoru Allena, klasyki Wildera, a nawet oniryzmu Felliniego. Czasem poszukuje w filmie melancholii na miarę książek Conrada i Faulknera. Największy fan "Dumy i uprzedzenia" na świecie. Od niedawna zachwyca się musicalami, a przy okazji świetnie się bawi na dusznych horrorach. Czechofil, audiofil i entuzjasta tenisa. Uwielbia wywiady, rozmowa z ludźmi to dla niego sama przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *