Oczywiście czy to w domu czy na siłowni, możemy ćwiczyć sami. Możemy wyszukiwać różne ćwiczenia, możemy eksperymentować z różnego rodzaju dietami, ale jednocześnie może się okazać, że choć będziemy się bardzo starać, to jednak nasze działania niezbyt będą się przenosiły na nasz wygląd i kondycję. Może się okazać, że choć będziemy wylewać siódme poty, to nadal będziemy mieli sporo kilogramów, których nie będziemy mogli zrzucić, albo może się okazać, że nie będziemy zauważali poprawy w naszej kondycji.

To wszystko będzie miało miejsce dlatego, że zarówno ćwiczenia, jak i dieta mogą być źle dobrane. Wówczas nawet godziny spędzone na ćwiczeniach mogą nie przynieść takich efektów jak się spodziewaliśmy. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się trener personalny.

Ludzie chcą mieć pewność, że dbają o swoje zdrowie pod okiem specjalisty, który nie tylko skoryguje to co robią źle, ale również opracuje dla nich indywidualny plan działania.

Czego się spodziewać?

Przede wszystkim jeśli chcemy, aby w naszym odchudzaniu pomógł nam doradca personalny, to powinniśmy poczytać o wybranej osobie, tak aby wiedzieć jakie ma doświadczenie, jakie ma certyfikaty i czy ludzie, którzy wcześniej skorzystali z jego pomocy, faktycznie są zadowoleni. Taki trener personalny powinien na początek przeprowadzić z nami wywiad, tak aby dowiedzieć się, jaki jest stan naszego zdrowia, czy nie mamy jakichś przeciwwskazań do wykonywania określonych ćwiczeń, czy nie mamy jakichś starych urazów, na które powinniśmy uważać.

Im więcej nasz trener personalny będzie wiedział o nas i stanie naszego zdrowia, tym z pewnością lepiej będzie mógł zaplanować nasz plan treningowy. Nie tylko w taki sposób, abyśmy faktycznie mogli widzieć efekty naszych wysiłków, ale również żebyśmy mieli pewność, że podczas ich wykonywania będziemy całkowicie bezpieczni i nie będziemy mieli czym się martwić.

Kompleksowe działania

Podczas wybierania, kto ma być naszym doradcą personalnym powinniśmy dopilnować, aby była to osoba, która zajmie się nami w kompleksowy sposób.

Ona nie tylko powinna rozpisać nam ćwiczenia, ale również powinna przygotować nam dietę. Co więcej, taki trener personalny powinien nam również towarzyszyć podczas treningów, a wszystko to po to, aby mógł je kontrolować i ewentualnie korygować niewłaściwą postawę. Jeśli będziemy przyjmowali złą postawę podczas ćwiczeń, to nie tylko nie osiągniemy upragnionego wyniku, ale również możemy doprowadzić do kontuzji.

Dlatego tak ważne jest to, aby wybrany przez nas doradca personalny miał odpowiednią wiedzę i przez cały czas nam towarzyszył. Dlatego też warto wybierać takie osoby, które faktycznie znają się na swoim zadaniu, które będą mogły się pochwalić różnymi certyfikatami i ukończonymi kursami. Warto zobaczyć jakie zadania ma trener personalny i na co powinniśmy zwracać uwagę, jeśli właśnie jesteśmy na etapie wybierania kogoś, kto ma nam pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Wówczas może się okazać, że będzie to łatwiejsze niż początkowo sądziliśmy.