W dzisiejszym świecie coraz więcej osób cierpi na wrażliwość oczu, a zdarza się również, że na schorzenie jakim jest zespół suchego oka. Wszystko sprowadza się do stylu życia, jaki jest charakterystyczny dla dzisiejszych pracowników. Wielogodzinna praca przy komputerze w klimatyzowanych pomieszczeniach, zbyt długie noszenie soczewek kontaktowych i narażanie swoich oczu na drażniące promieniowanie słoneczne.

To tylko niektóre czynniki.

W związku z tym, tłumnie sięga się po krople do nawilżania oczu, lecz niewiele ludzi zastanawia się jakie są najlepsze i które należy wybierać. Nieodpowiedni dobór produktu może prowadzić do poważnych konsekwencji, w wyniku których krople nie tylko nie zadziałają, ale mogą być także środkiem drażniącym. Czym są krople do nawilżania oczu Krople do nawilżania oczu są preparatami w których składzie znajdują się przede wszystkim: woda, polimery oraz kwas hialuronowy. Drugi składnik ma za zadanie utrzymać preparat jak najdłużej na powierzchni oka, a wcześniej efektywnie go rozprowadzić.

Krople te są zamienne nazywane sztucznymi łzami.

Większość z nich przybiera formę płynu, lecz zdarzają się innowacyjne środki, które chwilę po aplikacji zamieniają się w żel. Dzięki temu skuteczniej rozprowadzają się po oku i dłużej się na nim utrzymują. W przypadku kropel nawilżających nie ma dokładnych wytycznych co do tego w jakich odstępach czasu ich używać oraz jak często to robić. Jednak należy pamiętać, że każda aplikacja wiąże się z krótkotrwałym, choć czasem niebezpiecznym zaburzeniem ostrości widzenia, co może być nieocenioną informacją i jednocześnie ostrzeżeniem dla kierowców. Jak wybrać najlepsze krople nawilżające

Obecnie mamy dostęp do wielu rodzajów kropli.

W zasadzie można sięgnąć zarówno po kilkumililitrowe buteleczki, ale i małe opakowania jednorazowego użytku. Z punktu widzenia higieny i wygody – lepiej jest sięgnąć po drugą opcję. Po zużyciu wystarczy wyrzucić butelkę do śmietnika i problem z głowy. Decydując się na krople w większej pojemności musimy zwracać uwagę na to, by nie stosować ich po przekroczeniu terminu ważności. Po upływie rekomendowanego czasu, w preparacie mogą pojawiać się zmiany we właściwościach. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na sam skład. Rekomenduje się krople całkowicie pozbawione groźnych konserwantów, które mogą wywołać podrażnienia szczególnie u alergików, ale i u osób, które na codzień noszą soczewki kontaktowe. Warto więc sięgać po produkty jak najbardziej zbliżone do naturalnych.