Nasze dziecko od dłuższego już czasu próbuje nas ubłagać, abyśmy pozwolili mu na jazdę konną? W końcu postanowiliśmy ulec tym namową, ale zastanawiamy się, co powinniśmy zakupić, tak aby mieć pewność, że będzie bezpieczne i odpowiednio chronione w razie upadku? Jeśli tak, to z pewnością powinniśmy się dowiedzieć jakie jest podstawowe wyposażenie takiego jeźdźca, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy tutaj mieli wszystko co najważniejsze. Jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym wyborem powinien być dla nas kask jeździecki. Ma on chronić głowę naszego dziecka w razie upadku, dlatego też, nie powinniśmy na nim oszczędzać, ale wręcz przeciwnie, zainwestować w jak najlepszy produkt.

Jak to jest?

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością cieszyły się toczki. Były one lżejsze, ładniej się prezentowały niż kaski i do tego były też tańsze. Niestety jak się okazało, podczas upadku nie tylko nie chroniły głowy jeźdźca, ale także się z niej zsuwały, co stanowiło zagrożenie dla odcinka szyjnego.

Nic więc dziwnego, że obecnie większość ludzi decyduje się na kaski jeździeckie. One w przeciwieństwie do toczków są bardziej wytrzymałe, a to oznacza, że głowa naszego dziecka będzie lepiej chroniona. Dodatkowo warto powiedzieć, że takie kaski konne na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmieniły, bo niczego nie można im zarzucić także pod kątem ich wyglądu.

Do tego trzeba również dołożyć fakt, że obecnie kaski jeździeckie są znacznie lżejsze, co również zaczęło przemawiać na ich korzyść i sprawiać, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jednak na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru i że faktycznie głowa naszego dziecka będzie odpowiednio chroniona?

To musimy sprawdzić

Zanim przejdziemy do zakupu konkretnego kasku jeździeckiego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim musimy wybrać kask jeździeckiregulowany, bo wówczas będziemy mieli pewność, że uda nam się go dopasować do głowy.

Powinien on mieć specjalne, mocne pokrętła, którymi będziemy mogli dopasować taki kask. Co więcej, warto także powiedzieć, że dobrej jakości kaski konne powinny mieć również trójpunktowy system zapinania, tak abyśmy mieli pewność że w razie upadku na ziemię, taki kask pozostanie na swoim miejscu i prawidłowo spełni swoje zadanie. Dodatkowo powinniśmy również sprawdzić z jakiego jest materiału, jaką ma wagę i czy posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Jeśli wybrany przez nas kask jeździecki będzie to wszystko posiadał, wówczas możemy zwrócić uwagę na jego wygląd, tak aby również pod tym względem spełniał on nasze oczekiwania. To też oznacza, że im więcej różnych propozycji przejrzymy, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, jakie kaski jeździeckie powinny zwrócić naszą uwagę. Pamiętajmy, że w dużej mierze to od takiego kasku będzie zależało zdrowie i życie naszego dziecka, jeśli podczas jazdy konnej dojdzie do upadku.

Dlatego też nie powinniśmy tutaj oszczędzać, tylko należy kupić kask jeździecki, który będzie prezentował jak najwyższą jakość.