Powinniśmy dopilnować, aby nasze dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu, aby chciały uprawiać różnego rodzaju aktywność fizyczną. Jednak nie będą chciały tego robić, jeśli nie pokażemy im, jak ciekawe może to być, jak wiele może dawać radości. To też oznacza, że powinniśmy w taki sposób aranżować czas naszego dziecka, aby miało ono jak najwięcej możliwości do wypróbowania różnego rodzaju sprzętów. Dlatego też, warto pozwolić, aby nasze dziecko spróbowało jazdy na deskorolce. Może się wówczas okazać, że to będzie ta aktywność, która skradnie jego serce, która sprawi, że nasze dziecko z przyjemnością będzie wychodziło na dwór. Jaką jednak deskorolkę powinniśmy wybrać? Czy lepsza dla naszej pociechy będzie deskorolka klasyczna czy może jednak taka typu fiszka?

Warto wybrać się do sklepu

Jeśli chcemy dobrze zrozumieć różnicę między deskorolką klasyczną a fiszką, to z pewnością powinniśmy wybrać się do sklepu sportowego.

Tam właśnie zostaną nam zaprezentowane obydwa modele, a to będzie oznaczało, że będziemy mogli porównać ich mocne, jak i słabe strony, a jeśli zabierzemy ze sobą dziecko, to od razu będziemy mogli je przymierzyć do każdej z deskorolek i samo będzie mogło zdecydować, która z nich jest dla niego lepsza. Deskorolka fiszka jest mniejsza, a więc też lżejsza, dzięki czemu łatwiej będzie nam ją zabierać na spacery, bo spokojnie będziemy mogli ją zmieścić w większą siatkę czy torbę. Dodatkowo ma bardziej opływowy kształt, a więc w miejskim terenie może się okazać, że na niej nasze dziecko będzie mogło rozwijać większe prędkości, niż te, które byłoby w stanie uzyskać na deskorolce klasycznej. Tym bardziej, że ta druga jest również większa i cięższa, a więc też możemy mieć większe problemy, aby ją zawsze ze sobą zabierać. Poza tym trzeba również powiedzieć, że taka deskorolka klasyczna znacznie lepiej sprawdzi się podczas jazdy w skateparku, bo na tych różnych pochyłościach, które będą tam czekały na nasze dziecko, to właśnie ona będzie w stanie rozwinąć znacznie większe prędkości. Warto też pamiętać, że fiszka niezbyt nadaje się do wykonywania akrobacji, ponieważ jest ona wąska i może się to okazać niebezpieczne.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Deskorolka klasyczna świetnie sprawdzi się w momentach, gdy będziemy chcieli na niej wykonywać różnego rodzaju akrobacje, jak również kiedy planujemy spędzać więcej czasu na skateparku. Co więcej, warto także mieć świadomość, że jest ona ciężka, ale też szersza, a więc może się okazać, że to na niej będzie się wygodniej jeździło, jeśli będziemy pokonywali większe odległości i dodatkowo będziemy poruszali się po terenie, gdzie nie będziemy mieli równej trasy. Nie mniej, trzeba się liczyć z tym, że o ile fiszkę kupimy już za kilkadziesiąt złotych, to za deskorolkę klasyczną, zwłaszcza taką, która będzie miała być wykonana z zachowaniem wysokiej jakości, będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych. Dlatego też, warto się zastanowić kiedy przede wszystkim chcemy jeździć na takiej deskorolce i na czym najbardziej nam zależy. Warto także w miarę możliwości przymierzyć dziecko, aby móc ocenić, czy lepiej zrobimy, jeśli będziemy przeglądać deskorolki klasyczne, czy może jednak powinniśmy się skupić na fiszkach. Możliwości jest sporo, każdy model deskorolki ma swoje mocne, jak i słabe strony, a to oznacza, że naprawdę dokładnie powinniśmy je ze sobą porównać.

Tak, aby mieć pewność, że skorzystaliśmy z najlepszej opcji, bez względu na to, czy kupujemy taką deskorolkę dla dziecka, czy może dla siebie samego. Zawsze powinniśmy wybierać jak najlepszy model.