Chociaż wiele się zmieniło w tym zakresie, to jednak nadal powinniśmy mieć świadomość, że jest ogromna grupa ludzi, którym trudno jest się umówić do psychologa. Cały czas uważają oni, że to nie ma sensu, że to nic nie da, że oni takiej pomocy nie potrzebują. Czasami przemawiają za tym stereotypy, innym razem wstyd, a jeszcze innym będzie przeszkadzała konieczność pojawienia się w obcym miejscu i otwarcia się przed obcą osobą.

Dlatego też warto się zastanowić, czy w przypadku niektórych osób najlepszym rozwiązaniem nie będzie psycholog online. Wówczas z jednej strony będą oni mogli porozmawiać ze specjalistą, poszukać pomocy u kogoś, kto faktycznie zna się na danym zagadnieniu, a z drugiej będą mogli przebywać we własnym domu, w miejscu, w którym czują się bezpiecznie. To może sprawić, że znacznie więcej osób zdecyduje się na skorzystanie z pomocy takiego psychologa, bo będą oni mieli zapewnione warunki, które dla nich, w danym momencie będą najbardziej korzystne.

Jak to się prezentuje?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że taki psycholog online musi zapewnić pacjentowi dogodne warunki rozmowy. Owszem pacjent siedzi u siebie w domu, w swojej bezpiecznej przystani, ale psycholog również powinien zadbać o komfort rozmowy. To oznacza, że musimy dopilnować, aby nikt im nie przeszkadzał, aby w czasie takiej sesji online nie dzwonił jego telefon, nikt nie wchodził do gabinetu.

Musi również zadbać o to, aby jego rozmowa z pacjentem nie była w żaden sposób nagrywana czy podsłuchiwana przez kogoś niepowołanego. Jeśli to wszystko będzie spełnione, jeśli pacjent będzie czuł, że terapeuta jest skupiony na nim, że teraz on jest najważniejszy i nic nie będzie im przeszkadzało, to z pewnością łatwiej będzie mu się otworzyć. Wówczas szybko się też okaże, że taki psycholog online będzie mógł dać wiele dobrego i faktycznie będzie w stanie pomóc takiej osobie, która do tej pory nie potrafiła sobie sama poradzić ze swoimi lękami i emocjami.

Znajdziemy sporo takich ofert

Jeśli do tej pory coś nas powstrzymywało, aby skorzystać z pomocy psychologa, to z pewnością powinniśmy się na spokojnie zastanowić, czy taki psycholog online nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Będziemy w bezpiecznym, dobrze znanym sobie miejscu, będziemy mogli sami zadbać o własny komfort, a jednocześnie też będziemy mogli otwarcie porozmawiać ze specjalistą. Może się też okazać, że taki psycholog online prowadzący terapie, będzie miał znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o przesłanie nam różnego rodzaju materiałów, które będą pomocne w czasie terapii.

Niewątpliwie warto sprawdzić, jak wiele może nam dać taki psycholog online prowadzący sesje, bo może się okazać, że przed nim będzie nam znacznie łatwiej się otworzyć. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, co jest nam oferowane i jak mogą wyglądać takie spotkania. Może jest to właśnie to, na co cały czas czekaliśmy, może właśnie tutaj uda nam się znaleźć kogoś, kto nam pomoże z naszymi emocjami i problemami.

Taka sesja online może nam naprawdę wiele dać.