Chociaż zmarszczki wydają się czymś naturalnym i w pewnym wieku nie powinno nas dziwić ich pojawienie się, to jednak większość osób nie wita ich z radością. Zwłaszcza panie starają się maksymalnie przedłużyć posiadanie gładkiej i jędrnej twarzy bez najmniejszej nawet zmarszczki. Niestety, czasami stosowanie nawet najlepszych kremów nie przynosi pożądanych efektów, a usunięcie zmarszczek możliwe jest tylko poprzez zastosowanie różnego rodzaju zabiegów, mających na celu ich wypełnienie. Z czego więc możemy skorzystać, aby znów się cieszyć z pięknej i gładkiej twarzy?

Pierwsza propozycja

Jedną z propozycji jaką mają dla nas gabinety medycyny estetycznej, jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Kwas ten normalnie występuje w skórze, ale niestety z upływem czasu zaczyna go być coraz mniej, co niekorzystnie wpływa na wygląd naszej skóry. Dlatego podaje się go w postaci żelu, który wypełniając zmarszczki przywraca twarzy jej młody wygląd, a co więcej cały efekt wygląda bardzo naturalnie. Możemy za jego pomocą nie tylko wypełnić zmarszczki, ale także wymodelować kości policzkowe czy usunąć cienie i zapadniętą skórę pod oczami, które także dodają nam lat. Sam zabieg nie jest bolesny, ale stosuje się kremy znieczulające, a po jego wykonaniu można normalnie wrócić do wykonywania codziennych zajęć.

A może fale radiowe?

Innym rozwiązaniem, które możemy tutaj wykorzystać będą fale radiowe, zwane inaczej radiofrekwencją. Wnikają one w skórę na 2 cm, a ponieważ podgrzewają włókna kolagenowe kurcząc je i napinając, to zwiotczenia się podciągają, a niewielkie zmarszczki się wygładzają. Co więcej, to nie tylko wypełnienie zmarszczek, ale także poprawienie owalu i kolorytu twarzy, co sprawia, że całościowo będzie się ona lepiej prezentowała dodając nam pewności siebie. To co musimy wiedzieć to fakt, że taki zabieg może być delikatnie bolesny, w zależności od naszej wrażliwości. Dodatkowo skóra po nim będzie trochę zaczerwieniona, ale nic nie będzie przeszkadzało, abyśmy szybko wrócili do naszych codziennych zajęć. Jednak efekty widać od razu po jego wykonaniu, choć najmocniej po ok. 6 miesiącach i trwać będą od 12 – 18 miesięcy. Jak widać jest wiele sposobów na wypełnienie zmarszczek. To oznacza, że warto się z nimi zapoznać, warto porozmawiać z lekarzem pracującym w gabinecie medycyny estetycznej, tak aby zobaczyć co on nam zaproponuje. Im lepiej dane rozwiązanie będzie dobrane do potrzeb naszej skóry i zmarszczek, które się na niej pojawią, tym większa będzie szansa, że efekt nas zadowoli.