Z pewnością już nie raz spotkałyśmy się z opinią, że do prawidłowej pielęgnacji włosów potrzebna jest odżywka. To ona ma zapewnić niezbędne minerały i witaminy, a także zaoferować naszym włosom wszystko to, co niezbędne jest do ich prawidłowego wzrostu. Warto jednak wiedzieć, że na rynku do wyboru mamy wiele różnych odżywek, a co się z tym wiąże, może się okazać, że wybór tej najlepszej do naszych włosów wcale nie będzie taki prosty. Na co więc powinnyśmy zwrócić uwagę, zanim wybierzemy się na zakupy?

Rodzaj włosów

Zanim zdecydujemy się na zakup określonej odżywki, powinnyśmy się dowiedzieć, jaki mamy rodzaj włosów. Czy są one przesuszone i brakuje im blasku, czy może się przetłuszczają, albo są farbowane? Do każdego z nich potrzebna będzie inna odżywka. W pierwszym przypadku będzie chodziło o odpowiednie nawilżenie włosów, w drugim o to, aby zmniejszyć łojotok skóry, a w trzecim o to, aby z jednej strony odżywić włosy, a z drugiej jak najlepiej zachować kolor. To oznacza, że im lepiej poznamy strukturę naszego włosa, im lepiej będziemy wiedziały co jest im potrzebne, tym łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią dla siebie odżywkę.

Do spłukiwania czy nie?

Jeżeli mamy włosy, które się przetłuszczają, to powinnyśmy unikać ich dodatkowego obciążania. Dlatego podczas wybierania dla siebie odpowiedniej odżywki powinnyśmy popatrzeć na takie, które się spłukuje. Wówczas podczas mycia nakładamy je na określony czas, a następnie spłukujemy i delikatnie osuszamy. Jeśli nie mamy takiego problemu, to możemy wybrać odżywkę do włosów bez spłukiwania, wówczas będą one lepiej nawilżone i uniesione u nasady, dzięki czemu będzie się wydawało, że jest ich znacznie więcej.

Zapytajmy specjalistę

Trudno jest nam określić, jaki mamy rodzaj włosów i jaka odżywka będzie dla nich najlepsza? Zawsze możemy poprosić o poradę ekspedientkę w sklepie, która będzie mogła nam doradzić konkretny produkt. Co więcej, o opinię na temat naszych włosów możemy też poprosić naszego fryzjera. On najlepiej je zna, wie co im potrzeba, a co się z tym wiąże, z pewnością doradzi nam produkt, dzięki któremu będziemy mogły cieszyć się wspaniałymi włosami. Im lepiej dobierzemy odżywkę, tym łatwiej będzie nam pielęgnować nasze włosy. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy w pierwszej kolejności potrafiły określić, czego im potrzeba i na które produkty powinnyśmy się zdecydować. Najlepiej wówczas kupować od razu całą serię, poza odżywką również szampony i maseczki do włosów, bo wówczas ich działanie będzie jeszcze lepsze.