Jeżeli idziemy do fryzjera w celu koloryzacji włosów, to musimy się liczyć ze sporą kwotą, jaką tam wydamy. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, to warto się zastanowić, czy najlepszym rozwiązaniem dla nas nie będzie czasami koloryzacja wykonana w domu. Wybierając odpowiednią farbę, nie powinnyśmy mieć z tym najmniejszego problemu, a co się z tym wiąże, możemy mieć pewność, że efekt takiego farbowania praktycznie niczym nie będzie się różnił od tego wykonanego u fryzjera, a przynajmniej będziemy mieć więcej pieniędzy. Na co jednak zwrócić uwagę podczas kupowania farby?

Dokładnie czytajmy etykiety

Przede wszystkim, chcąc kupić farbę do samodzielnego farbowania włosów, powinnyśmy dokładnie zapoznać się z informacjami, jakie będą zamieszczone na jej opakowaniu. Musimy zwrócić uwagę, czy nie zawiera amoniaku i innych substancji, które mogłyby niszczyć włosy. Tak naprawdę im mniejsza będzie jej ingerencja w strukturę włosa, tym będzie lepiej. Dodatkowo warto warto zobaczyć, jaka jest precyzja koloru, tak abyśmy miały pewność, że nasze włosy będą miały dokładnie taki odcień, jak zawsze chciałyśmy. Warto również zobaczyć, czy instrukcja mówiąca o sposobie nakładania farby jest jasna i zrozumiała, bo tylko wówczas będziemy miały pewność, że wszystko zrobimy tak jak należy, że wszystko będzie dla nas zrozumiałe, a co się z tym wiąże, że efekt końcowy będzie taki, jak sobie wymarzyłyśmy.

O czym jeszcze musimy wiedzieć?

Jeżeli chcemy nałożyć farbę na nasze włosy, to musimy mieć pewność, że nie będzie ona podrażniała głowy i wywoływała niepożądanych efektów. Dlatego właśnie warto najpierw sprawdzić jej działanie na niewielkim fragmencie naszej skóry, a dopiero gdy nic nie będzie się działo, przejść do właściwej koloryzacji. No i oczywiście musimy sprawdzić, jaką trwałość koloru oferuje nam producent. Im ona będzie większa, tym rzadziej będziemy musieli powtarzać taki zabieg koloryzacji, a co się z tym wiąże, przez dłuższy czas będzie nam się utrzymywała farba. Jeśli wybierzemy dobry jej rodzaj, to możemy być pewne, że nasze włosy będą się pięknie prezentowały i praktycznie nie będą się niczym różniły od koloryzacji nałożonej w salonie fryzjerskim. Warto zobaczyć, jakie farby do włosów są nam proponowane i czym one się właściwie różnią. Im dokładniej przyjrzymy się ich różnych typom i właściwościom, tym większa będzie szansa, że wybierzemy farbę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Nie chodzi tylko o sam jej kolor, ale także o to, jak będzie działała na nasze włosy.