Gra w piłkę nożną to nie tylko poruszanie się po boisku i kopanie w futbolówkę. To ważne kwestie, jednakże piłkarz z najlepszymi umiejętnościami i tak może napotkać szereg problemów na murawie, jeśli nie będzie miał właściwie dobranego ekwipunku. Takie elementy piłkarskiego stroju jak spodenki, koszulka czy getry mają znaczenie, ale nie są kluczowe. Inaczej jest już z ochraniaczami, które mają za zadanie skutecznie zabezpieczyć zawodnika przed groźnymi urazami, które przecież mają prawo się zdarzyć. Piłka nożna jest przecież sportem kontaktowym i kontuzjogennym, z czym musi liczyć się absolutnie każdy z zawodników bez wyjątku. Jednakże w kwestii stroju i zarazem ekwipunku piłkarza elementem absolutnie nie do pominięcia jest również komplet butów. Specjalne piłkarskie obuwie jest naprawdę ważne i nie może być dobra przypadkowo, zwłaszcza gdy piłkarz jest profesjonalistą i ma podbijać murawy nie jako amator, ale jako zawodnik wyczynowy. Najlepsi piłkarze mają zazwyczaj swoje ulubione obuwie, a z jego producentami mają podpisane stosowne umowy. Doskonałym przykładem butów z wysokiej półki, które dla profesjonalistów stanowią dobry wybór są korki Nike Mercurial. Tutaj dochodzimy do szalenie ważnej kwestii, jaką jest konstrukcja idealnych butów dla piłkarza. Przede wszystkim muszą być one wykonane z odpowiednich materiałów, które z jednej strony zapewnią optymalną wytrzymałość, a z drugiej sprawią, że poruszanie się po boisku będzie wygodne. Ważne jest także zapewnienie odpowiedniej przyczepności.

Obuwie, w którym można grać w futbol na najwyższym światowym poziomie

Właśnie dlatego tak ważne jest korzystanie z korków. Na podeszwie butów do gry znajdują się wypustki, które zagłębiają się w murawie boiska, gwarantując odpowiednie możliwości biegowe i optymalną kontrolę nad piłką. Obuwie, z którego korzystają zawodnicy w najlepszych ligach, a także na szczeblu reprezentacyjnym nie może być przypadkowe. Nie ma mowy, aby na takim poziomie rozgrywek korzystać ze „zwyczajnych” korków. Są specjalne modele dla profesjonalistów, z których mogą rzecz jasna korzystać również amatorzy. Jednakże cena jednej pary takich butów jest skrajnie inna niż ma to miejsce nawet w przypadku korków z wyższej półki. Oznacza to, że w praktyce na takie obuwie pozwalają sobie nieliczni, co nie jest bez znaczenia dla ich prestiżu, który na przestrzeni lat udało się zbudować producentowi. W tym momencie korki Nike Mercurial to bez cienia wątpliwości jedna z najlepszych i najwyżej ocenianych na świecie serii butów piłkarskich z segmentu super premium. Są one dostępne w różnych wariantach, z których dwa najbardziej dziś znane to Vapor i Superfly. Oczywiście buty są osiągalne w rożnych kolorach, więc każdy może je dobrać w zależności od swoich indywidualnych preferencji, co nie jest bez znaczenia dla nabywców. Do najbardziej znanych zawodników korzystających dziś z korków z tej serii zaliczają się Mbappe, a także legendarny już za życia Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uchodzi w tym momencie za głównego ambasadora tych butów, czemu trudno się chyba dziwić.

Do ich kluczowych cech zalicza się to, że z uwagi na specjalne wykonanie pozwalają na rozwijanie wyjątkowo dużych prędkości na boisku.