Kobiety, które są w ciąży lub mają ją za sobą i znalazły się w okresie karmienia swojego dziecka piersią, mają nieco innego wymagania i oczekiwania. Warto zrobić jak najwięcej, aby mamy miały swobodną możliwość rozwijania swojego macierzyństwa i opiekowania się małym dzieckiem w sposób najbardziej komfortowy. W tym zakresie stworzono szereg ciekawych rozwiązań, które mogą między innymi skutkować zdecydowanie wygodniejszym karmieniem dzieci. Stąd pojawia się cała gama produktów odzieżowych dedykowanych matkom karmiącym. Są to specjalne bluzki, koszule, swetry czy bluzy, które umożliwiają wolne od problemów podanie dziecku mleka zawsze wtedy, gdy tego potrzebuje. Popularność takich strojów jest na całym świecie coraz większa, jednakże równocześnie pojawiają się też nowe, bardzo ciekawe udogodnienia w aspekcie specjalnie zaprojektowanych. mebli.

Swoistym hitem ostatnich lat są

fotele do karmienia piersią, których budowa znacznie ułatwia tę czynność. Można tu wskazać dość popularne i od dawna obecne w sprzedaży fotele typu uszak czy fotele pływające. Niekoniecznie bowiem musi tutaj chodzić o meble wykonane z myślą o matkach karmiących. Sporo całkiem standardowych modeli sprawdzi się wręcz doskonale w kontekście tego typu aktywności. Należy tylko zadbać o to, aby dobrać mebel odpowiadający pewnym kryteriom. W tym aspekcie istnieją konkretne wskazówki, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim fotel idealny dla mamy powinien być wygodny i zapewniać ciału optymalne ułożenie.

Jeśli tego nie zabraknie, mama powinna być w pełni zadowolona, a karmienie stanie się łatwiejsze. Mebel, który może znacznie ułatwić życie każdej z matek Dobrze będzie zdecydować się na fotel o naprawdę szerokim siedzisku, ponieważ część matek karmiących lubi siadać z dzieckiem w pozycji „po turecku”. To dobre rozwiązanie, ponieważ podawanie pokarmu często okazuje się wówczas znacznie łatwiejsze. Należy więc zadbać o to, aby wybrać taki wariant fotela, który zapewni taką możliwość. Najczęściej odpowiednio w tym kontekście sprawdzają się wspomniane uszaki, osiągalne zresztą w rozlicznych wariantach. Oczywiście niezmiennie w ścisłej czołówce mebli wręcz doskonałych z punktu widzenia mam karmiących są fotele bujane. Mają one tę zaletę, że pomagają wyciszyć dziecko, a praktyka rodzicielska pokazuje, że karmienie często odbywa się wręcz w dziecięcym półśnie.

Bujany model na pewno będzie tutaj cenną pomocą. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wybraniem fotela optymalnego z punktu widzenia karmienia piersią? Z całą pewnością dobrą decyzją będzie wybranie takiego siedziska, które zapewnia proste plecy i optymalne dla nich podparcie. Zdaniem specjalistów od parentingu to jedna z kluczowych spraw. Oprócz tego warto mieć na uwadze względy czysto praktyczne i postawić na takie obicie, z którego łatwo uda się usunąć wszelkie zabrudzenia. Welwetowe, a więc aksamitne tapicerki odpadają – widać na nich wszystko, a usuwanie plam nie zawsze idzie sprawnie. Niezłą opcją mogą być paradoksalnie budżetowe fotele do karmienia piersią, w przypadku których w ostateczności można tanio wymienić tapicerkę lub po licznych trudach matczynego użytkowania po prostu zastąpić jeden egzemplarz kolejnym. Do kompletu przyda się też podnóżek, który usprawni krążenie w nogach.